تبلیغات

 

 

هیاهو - عکس : هجوم پرندگان به موتور هواپیما
جمعه 10 مهر 1388  02:18 ب.ظ
توسط: یزدان

هجوم پرندگان به موتور هواپیما/ عکس 
 
جامعه > حوادث  - در یکی از بی‌نظیر‌ترین سوانح هوایی جهان در سال‌های اخیر، حمله گروهی از پرندگان به یکی از هواپیماهای خطوط هوایی جرمانیا ایرلاین خبرساز شد.

 اما نکته مهم هشیاری یکی از مهندسین پرواز فرودگاه دوسلدورف بود که لحظه هجوم پرنده‌ها به موتور راست هواپیما و ورود بیش از 200 پرنده به داخل موتور را با دوربین موبایلش ثبت کرد.  این هواپیما قرار بود با 80 مسافر به مقصد کوزوو پرواز کند که در زمان بلند شدن از باند دچار این سانحه شد.

در زمان کشیده شدن این پرنده‌ها به داخل موتور هواپیما سرعت آن به بیش از 400 کیلومتر در ساعت رسیده بود. اما خلبان شجاع این هوایپما پس از بلند شدن از زمین به برج مراقبت گزارش داد که موتور سمت راست از کار افتاده است و پس ازاینکه 45 دقیقه برروی این فرودگاه چرخید، به سلامت فرود آمد و تنها یکی از مسافران جراحت کوچکی برداشت. در سانحه مشابهی در هودسون نیویورک در ژانویه امسال یک هواپیمای دیگر پس از برخورد پرندگان سقوط اضطراری در داخل رودخانه انجام داده بود و جان 155 مسافر را نجات داده بود.

یورگن کینسات مهندس هواپیما که این صحنه را ثبت کرده در این زمینه گفت: شرایط مثل صحنه‌ای از فیلم پرندگان آلفرد هیچکاک شده بود. در یک لحظه همه چیز عادی بود اما ناگهان پرندگان موتور سمت راست هواپیما را احاطه کردند.


  • آخرین ویرایش:-